AKZ OLD BOYS BYDGOSZCZ- CKM WLOKNIARZ CZESTOCHOWA 32-57

VICTORIA PILA-SZA stanowice STAL GORZOW 43-45

AKZ LUBLIN-CKM WLOKNIARZ CZESTOCHOWA 46-42

CKM WLOKNIARZ CZESTOCHOWA-AKZ LUBLIN 39-50

AKS LESZNO-PKZ POLONIA PILA 49-50

SLASK SWIETOCHLOWICE-AKZ OLD BOYS BYDGOSZCZ 63-27

PKZ POLONIA PILA-AKS LESZNO 36-50

AKZ OLD BOYS BYDGOSZCZ-SLASK SWIETOCHLOWICE 39-50

Zwycięstwem AKŻ CKM Foto Włókniarza Częstochowa zakończyła się III runda drużynowych mistrzostw Polski zespołów nieprofesjonalnych. Zawodnicy z Częstochowy mimo, iż startowali w trójkę o 4 punkty wyprzedzili kolegów z Gorzowa i Bydgoszczy.

Były to pierwsze zawody ligi amatorskiej na stadionie im. Edwarda Jancarza stąd dość spore zainteresowanie tą imprezą nie powinno dziwić.

Najlepszym zawodnikiem był debiutujący w barwach SŻA Stanowice Stal Gorzów - Mirosław Daniszewski. “Ułan”, który kilka dni temu zdał licencję amatorską, pokazał, że nie zapomniał jak się walczy na gorzowskim torze i zdobył komplet 15 “oczek”.

W dzisiejszych zawodach nie obyło się także bez upadków. Najgroźniej wyglądał wypadek Łukasza Moskala w biegu XX. Zawodnik pilskiej Polonii został odwieziony karetką do parkingu.

W przerwach między biegami na torze pojawiał się 12-letni Bartosz Zmarzlik. Przez wielu uważany za kolejny talent w szkółce Bogusława Nowaka miał okazję zaprezentować się gorzowskiej publiczności. Co ciekawe młody zawodnik na dystansie dwóch okrążeń osiągał czasy porównywalne, a czasem lepsze od swoich starszy kolegów amatorów. Na środku murawy w przerwie odbył się także pokaz sztuk walki: judo i ju-jitsu.

Ostatnie zawody w tej grupie zostaną rozegrane w najbliższą sobotę w Gnieźnie. Gospodarzem tego czwórmeczu będą bydgoszczanie, którzy nie dostali zgody na starty na torze Polonii.

AKŻ CKM Foto Włókniarz Częstochowa - 34 pkt.

19. Dariusz Wysocki

AKŻ Old Boys Speedway Club Bydgoszcz 30 pkt.

Bieg po biegu:
1: Adamczyk, Podlaszewski, Boniecki, Romańczuk d/4 (35,25)
2: Głębocki, Odziomek, M. Wesołowski, Szłapka u/w (36,81)
3: D. Wesołowski, P. Wysocki, Moskal (36,75)
4: Daniszewski, Kudłaty, Foltyński, S. Wesołowski (35,00)
5: Głębocki, Moskal, S. Wesołowski, Boniecki (36,28)
6: Romańczuk, D. Wesołowski, Kudłaty, Szłapka (35,99)
7: Foltyński, Podlaszewski, P. Wysocki, M. Wesołowski (36,07)
8: Daniszewski, Adamczak, Oziomek, Szawliński (34,99)
9: Boniecki, Szawliński, Napierała, Kudłaty u/w (38,63)
10: Foltyński, Adamczak, Moskal, Pacholak (35,98)
11: Romańczuk, P. Wysocki, S. Wesołowski, Oziomek (36,34)
12: Daniszewski, Podlaszewski, M. Wesołowski, Głębocki w/u (36,17)
13: Szłapka, S. Wesołowski, Szawliński, Podlaszewski w/u (38,69)
14: Foltyński, D. Wesołowski, Odziomek, Boniecki w/u (36,18)
15: Głębocki, Adamczak, P. Wysocki, Kudłaty (35,34)
16: Daniszewski, Moskal, Romańczuk, M. Wesołowski t (36,75)
17: M. Wesołowski, Szłapka, Kudłaty, Szawliński (37,85)
18: Romańczuk, S. Wesołowski, Odziomek, Pacholak t (35,97)
19: Głębocki, Podlaszewski, D. Wesołowski, P. Wysocki (35,84)
20: Daniszewski, Foltyński, Adamczak, Moskal w/u (34,85)

Sędziował: Piotr Nowak ? Toruń
Widzów: ok.1000

W zakończonej niedawno drugiej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Nieprofesjonalnych grupy A na torze w Pile z dorobkiem 41 punktów triumfowała sekcja amatorska Włókniarza Częstochowa. Jest to już drugie w tym sezonie zwycięstwo częstochowian i nasza drużyna tym samym umocniła się na pierwszej pozycji w swojej grupie. Do dzisiejszego zwycięstwa amatorski team ze Świętego Miasta poprowadził lider zespołu Dariusz Głębocki, który zdobył 14 punktów.

Ponadto nieźle zaprezentowali się adepci Włókniarza. Cezary Romańczuk zdobył 13 ?oczek?, a Piotr Foltyński uzbierał ich 11. Ważne 3 punkty do dorobku zespołu dorzucił ostatni z częstochowian, Mieczysław Krawczyk.

Ostatecznie ?biało-zieloni? zdobyli 41 punktów i o zaledwie 2 wyprzedzili ekipę Old Boys Bydgoszcz. Trzecia pozycja w zawodach przypadła zespołowi Stanowice-Stal Gorzów (19 pkt), natomiast na ostatnim miejscu uplasowali się gospodarze (17 pkt).

IV. Polonia Piła - 17

W 28.07.2007 na torze w Częstochowie odbyła się Drużynowych Mistrzostw Polski Nieprofesjonalnych grupy A. Bez większych problemów czwórmecz wygrali gospodarze, którzy wyprzedzili o sześć punktów AKŻ Old Boys Speedway Club Bydgoszcz, i o dwadzieścia dziewięć PKŻ Polonię Piła. Ostatnie miejsce z 9 punktami zajęła SŻA Stanowice Stal Gorzów.

Sekcję amatorską CKM Włókniarz Częstochowa do zwycięstwa poprowadzili Dariusz Głębocki, Piotr Foltyński i Cezary Romańczuk, którzy na swoim koncie zapisali po 14 punktów. Sporego pecha miał prezes stowarzyszenia Mirosław Ziębaczewski, który w skutek upadku złamał sobie lewy obojczyk.

Równą walkę z częstochowianami starali się nawiązać amatorzy z Bydgoszczy. Najlepszym zawodnikiem tej ekipy okazał się Piotr Galczewski, który w czterech startach zdobył 11 ?oczek?. Z dobrej strony zaprezentowali się również bracia Wesołowscy.

Amatorzy z Piły i Gorzowa bardziej odstawali od wymienionej dwójki. Dla Piły najwięcej punktów zdobył Andrzej Kudłaty, zaś dla Gorzowa Piotr Wysocki. Obaj na swoim koncie zapisali 7 punktów.

Prezes stowarzyszenia CKM Włókniarz Mirosław Ziębaczewski nie był jedynym zawodnikiem, którego odwieziono do szpitala. Prócz niego stadion karetką opuścili Dariusz Włodarczyk oraz Witold Wybudowski.